Non Teaching Staff :

NAME :Shibani Mukherjee
Accountant
Qualification :
NAME :Sumitra Kumar Saha
Cashier
Qualification :
NAME :Subrata Manna
Clerk
Qualification :
NAME :Ashim Kumar Chanda
Clerk
Qualification :
NAME :Lipika Das Munshi
Steno typist
Qualification :
NAME :Jayanta Das
Clerk
Qualification :
NAME :Sarbani Bhattacharya
Clerk, ( Part time)
Qualification :
NAME :Tanusree Pal
Clerk (Part time)
Qualification :
NAME :Anumita Chatterjee
P.A. of Principal
Qualification :
NAME :Shrima Das
Computer Instructor, UGC Network Resource Centre (Contractual)
Qualification :
NAME :Rita Banerjee
Library Assistant
Qualification :
NAME :Sanjoy Samanta
Library Peon
Qualification :
NAME :Rituparna Ghosh
Library Assistant(Temporary)
Qualification :
NAME :Sujoy Adhikary
Library Attendant (Temporary)
Qualification :
NAME :Manisha Ghosh
Library Assistant (Geography P.G)
Qualification :
NAME :Debjani Banerejee
Library Assistant (Geography, P.G)
Qualification :
NAME :Premnath Mahato
Night Watchman
Qualification :
NAME :Ranjit Kamath
Guard
Qualification :
NAME :Somnath Das
Electrician cum Caretaker
Qualification :
NAME :Bablu Mahato
Bearer (Temporary)
Qualification :
NAME :Anil Balmiki
Sweeper (Part time)
Qualification :
NAME :Archana Mitra
Laboratory Attendant (Botany)
Qualification :
NAME :Buddhadev Mukherjee
Laboratory Attendant (Zoology)
Qualification :
NAME :Shampa Banerjee
Laboratory Attendant (Zoology)
Qualification :
NAME :Subrata Das
Laboratory Attendant (Botany)
Qualification :
NAME :Shakuntala Hemram
Laboratory Attendant (Chemistry)
Qualification :
NAME :Palan Patra
Laboratory Attendant (Physics)
Qualification :
NAME :Binod Niogi
Laboratory Attendant (Psychology)
Qualification :
NAME :Madhumita Das
Laboratory Attendant (Chemistry)
Qualification :
NAME :Sumana Chakraborty
Zoology Laboratory Instructor (Contractual)
Qualification :
NAME :Tarun De
Laboratory Attendant (Geography, PG Section), Temporary
Qualification :
NAME :Aparna Dey
Laboratory Attendant, Anthropology, Temporary
Qualification :